• Zależności

    Zależności

    Ceny projektów architektonicznych nie są takie same i nigdy nie będą. Chyba, że kupujemy już gotowy produkt. Biura architektoniczne w takiej chwili mogą sprzedawać gotowe już plany i projekty. Jednak nie daje nam to pewność, czy taki budynek lub inny element, który przedstawiany jest na takim planie będzie jedyny w swoim rodzaju. Raczej nie, gdyż …
  • Współpraca z pracownią architektoniczna

    Współpraca z pracownią architektoniczna

    Nasze domy czy mieszkania, przestały być tak bardzo surowe, jednakowe i niepowtarzalne, obecnie nie ma już znaczenia czy nasze ściany będą białe, czy czarne, każdy z kolorów znajduje swoje odpowiednie zastosowanie i miejsce przeznaczenia. Oczywiście nowoczesne społeczeństwo zaczyna dostrzegać jak wiele zmian w mieszkaniu czy jakiejkolwiek przestrzeni mieszkalnej są w stanie zmienić odpowiednie kolory. Oczywiście …

Nietrzymanie moczu u mężczyzn – diagnostyka i leczenie

nietrzymanie-moczu-u-mezczyznNietrzymanie moczu u mężczyzn to dolegliwość, która jest często ignorowana przez panów. Raport z badania opinii publicznej potwierdził, iż nietrzymanie moczu – obok zaburzeń erekcji – jest uznawane za jedną z najbardziej wstydliwych przypadłości. Z tego powodu mężczyźni często ignorują niepokojące objawy, a wstyd, niepewność i strach sprawiają, iż od momentu pojawienia się choroby do czasu wizyty u specjalisty często mija kilka lat. Tymczasem zaniedbanie choroby może prowadzić do poważnych konsekwencji. W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów nietrzymania moczu konieczna jest wizyta u lekarza, który postawi odpowiednią diagnozę i zaleci właściwą terapię. Wczesne podjęcie leczenia zdecydowanie podnosi jakość życia i pozwala na powrót do zdrowia.

Pierwszym krokiem w diagnozowaniu nietrzymania moczu u mężczyzn jest dokładny wywiad lekarski, który pozwoli ustalić stopień nasilenia dolegliwości, jego objawy oraz ewentualne przyczyny. Badaniem podstawowym jest posiew moczu, który pozwoli wykluczyć różnorodne zakażenia układu moczowego. Dalsza diagnostyka obejmuje wykonanie USG, testu podpaskowego oraz badania urodynamicznego. Wszystkie te badania mają na celu ustalenie stopnia nasilenia choroby, zdiagnozowanie przyczyn oraz wskazanie właściwej terapii.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn można leczyć za pomocą kilku metod. W zależności od stopnia nasilenia zalecana terapia może obejmować:
– zmianę stylu życia (ograniczenie palenia, alkoholu, kofeiny i napojów gazowanych),
– ćwiczenia mięśni dna miednicy oraz pęcherza,
– leczenie farmakologiczne,
– zabiegi z użyciem taśmy (wywołujące ucisk na cewkę moczową),
– wstrzykiwanie preparatów leczniczych w okolice zwieracza,
– wszczepienie sztucznego zwieracza cewki.
Odpowiednią metodę leczenia dobiera lekarz po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych badań.

Comments are closed.

Tagi