• Budynków

    Budynków

    Budynki muszą być projektowane przed budową. W przeciwnym razie nie ma mowy, aby dobrze się dopasować do takich budynków oraz wykorzystać ich potencjał. To nie będzie do końca dobre. Dlatego musimy jak najlepiej do tego podchodzić oraz jak najlepiej starać się wykorzystywać architekturę budynku. Co najważniejsze, taka architektura może być uznawana za ogólne ujęcie architektoniczne. …
  • Zanim zabierzemy się do remontu

    Zanim zabierzemy się do remontu

    Zanim zabierzemy się za remont naszego mieszkania, lub domu warto zastanowić się jakie zasady powinny nam przyświecać. Powinniśmy zadbać więc o to, by w całości określić styl mieszkania, aby nie powstał projekto­wy miszmasz. Podpatrzone u innych aranżacje powinny nam służyć jako inspira­cje, a nie jako gotowe rozwiązania, które na siłę kopiujemy, tracąc w ten sposób …

Nietrzymanie moczu u mężczyzn – diagnostyka i leczenie

nietrzymanie-moczu-u-mezczyznNietrzymanie moczu u mężczyzn to dolegliwość, która jest często ignorowana przez panów. Raport z badania opinii publicznej potwierdził, iż nietrzymanie moczu – obok zaburzeń erekcji – jest uznawane za jedną z najbardziej wstydliwych przypadłości. Z tego powodu mężczyźni często ignorują niepokojące objawy, a wstyd, niepewność i strach sprawiają, iż od momentu pojawienia się choroby do czasu wizyty u specjalisty często mija kilka lat. Tymczasem zaniedbanie choroby może prowadzić do poważnych konsekwencji. W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów nietrzymania moczu konieczna jest wizyta u lekarza, który postawi odpowiednią diagnozę i zaleci właściwą terapię. Wczesne podjęcie leczenia zdecydowanie podnosi jakość życia i pozwala na powrót do zdrowia.

Pierwszym krokiem w diagnozowaniu nietrzymania moczu u mężczyzn jest dokładny wywiad lekarski, który pozwoli ustalić stopień nasilenia dolegliwości, jego objawy oraz ewentualne przyczyny. Badaniem podstawowym jest posiew moczu, który pozwoli wykluczyć różnorodne zakażenia układu moczowego. Dalsza diagnostyka obejmuje wykonanie USG, testu podpaskowego oraz badania urodynamicznego. Wszystkie te badania mają na celu ustalenie stopnia nasilenia choroby, zdiagnozowanie przyczyn oraz wskazanie właściwej terapii.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn można leczyć za pomocą kilku metod. W zależności od stopnia nasilenia zalecana terapia może obejmować:
– zmianę stylu życia (ograniczenie palenia, alkoholu, kofeiny i napojów gazowanych),
– ćwiczenia mięśni dna miednicy oraz pęcherza,
– leczenie farmakologiczne,
– zabiegi z użyciem taśmy (wywołujące ucisk na cewkę moczową),
– wstrzykiwanie preparatów leczniczych w okolice zwieracza,
– wszczepienie sztucznego zwieracza cewki.
Odpowiednią metodę leczenia dobiera lekarz po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych badań.

Comments are closed.

Tagi