• Styl industrialny w pigułce

    Styl industrialny w pigułce

    Pomimo wielu przeszkód styl industrialny zawsze kojarzony jest raczej z poważnymi pomieszczeniami, które są uznawane za oficjalne. Dlatego też z wielu różnych względów nie zastosujemy stylu industrialnego w salonie, mimo iż jest to przecież reprezentatywne pomieszczenie. Dobrze jest postawić na taki wybór, w przypadku gdy mamy własny gabinet, w którym chcemy aby panować iście określony …
  • Wpływ magnezu na pracę serca

    Wpływ magnezu na pracę serca

    Magnez wywiera bardzo pozytywny wpływ na pracę ludzkiego serca. Dzieje się tak dzięki temu, że magnez wspiera układ sercowonaczyniowy w jego funkcjonowaniu. Jest on w stanie uspokajać serce wówczas, gdy zaczyna być ono za bardzo pobudzone i sprawiać, że jego rytm zaczyna wracać do normy. Oczywiście takie oddziaływanie magnezu na serce jest możliwe jedynie wówczas, …

Jakie płytki zastosować do salonu?

W zdecydowanej większości w salonach na podłodze kładzione są podłogi drewniane lub ewentualnie panele, które mają za zadanie imitować drewno. Ostatnimi czasy zauważyć można jeszcze jeden nowy trend, który polega na używaniu płytek ceramicznych. Płytki jako podłoga w salonie? Choć brzmi to niedorzecznie, to jednak jest to fantastyczny pomysł.

Dlaczego warto?

Przed podjęciem decyzji o wyborze płytek ceramicznych zamiast zwykłej, klasycznej podłogi w salonie, trzeba sobie przede wszystkim zadać pytanie, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?
Głównie, dlatego że płytki ceramiczne są o wiele wygodniejsze i łatwiejsze w codziennym użytkowaniu. Po pierwsze są znacznie wytrzymalsze niż podłoga drewniana i panele, na które upadek nawet najmniejszego przedmiotu może zakończyć się widocznym uszkodzeniem. Dodatkowo płytki te są bardzo łatwe i szybkie w czyszczeniu, co trudno jest powiedzieć o drewnianej podłodze, która wymaga od czasu do czasu gruntownego olejowania.

Jak wybrać płytki podłogowe do salonu?

Wiedząc już, dlaczego warto stosować płytki ceramiczne jako podłogę w salonie, należy teraz opowiedzieć sobie na drugie pytanie, czyli jakie konkretne płytki wybrać. Do wyboru ma się trzy najpopularniejsze wersje, a są to gres, glazura i terakota.
Tutaj decyzja jest raczej w pełni osobista, ponieważ gres charakteryzuje się większą odpornością, jednak nie wygląda tak ładnie, jak terakota lub glazura. Kluczowe z tego powodu jest zatem to, jaki ogólny jest styl danego pomieszczenia i jaką aranżacje chce się uzyskać.

Comments are closed.

Tagi