• Wnętrza w stylu angielskim

    Wnętrza w stylu angielskim

    Niezwykle popularny w ostatnich czasach stał się styl angielski w naszych domowych wnętrzach. Takie wnętrza są bardzo zachwycające i efektowne. Idealnie pasują do ludzi na poziomie, którzy mają naturalne wyczucie smaku i stylu. Nie można zaprzeczyć że w takich wnętrzach najlepiej się czują kobiety i to w różnym wieku, zważywszy na liczne kwiatowe motywy stosowane …
  • Płytki ceramiczne Poznań

    Płytki ceramiczne Poznań

    Płytki ceramiczne Poznań to jeden z chętniej wybieranych materiałów wykończeniowych. Duże znaczenie ma tutaj wytrzymałość oraz łatwość utrzymania w czystości. Aby idealnie dobrać płytki kuchenne Poznań czy płytki łazienkowe Poznań i nie zapłacić przy tym fortuny, trzeba z rozsądkiem wybrać salon płytek.

Jakie płytki zastosować do salonu?

W zdecydowanej większości w salonach na podłodze kładzione są podłogi drewniane lub ewentualnie panele, które mają za zadanie imitować drewno. Ostatnimi czasy zauważyć można jeszcze jeden nowy trend, który polega na używaniu płytek ceramicznych. Płytki jako podłoga w salonie? Choć brzmi to niedorzecznie, to jednak jest to fantastyczny pomysł.

Dlaczego warto?

Przed podjęciem decyzji o wyborze płytek ceramicznych zamiast zwykłej, klasycznej podłogi w salonie, trzeba sobie przede wszystkim zadać pytanie, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?
Głównie, dlatego że płytki ceramiczne są o wiele wygodniejsze i łatwiejsze w codziennym użytkowaniu. Po pierwsze są znacznie wytrzymalsze niż podłoga drewniana i panele, na które upadek nawet najmniejszego przedmiotu może zakończyć się widocznym uszkodzeniem. Dodatkowo płytki te są bardzo łatwe i szybkie w czyszczeniu, co trudno jest powiedzieć o drewnianej podłodze, która wymaga od czasu do czasu gruntownego olejowania.

Jak wybrać płytki podłogowe do salonu?

Wiedząc już, dlaczego warto stosować płytki ceramiczne jako podłogę w salonie, należy teraz opowiedzieć sobie na drugie pytanie, czyli jakie konkretne płytki wybrać. Do wyboru ma się trzy najpopularniejsze wersje, a są to gres, glazura i terakota.
Tutaj decyzja jest raczej w pełni osobista, ponieważ gres charakteryzuje się większą odpornością, jednak nie wygląda tak ładnie, jak terakota lub glazura. Kluczowe z tego powodu jest zatem to, jaki ogólny jest styl danego pomieszczenia i jaką aranżacje chce się uzyskać.

Comments are closed.

Tagi